Józefów

Konkurs bożonarodzeniowy rozstrzygnięty

Opublikowano 07 grudnia 2016, autor:

Prawie 140 prac plastycznych i ponad 30 propozycji literackich wzięło udział w tegorocznym konkursie bożonarodzeniowym, który zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie. Jury oceniło je we wtorek 6 grudnia, a uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się w najbliższy czwartek.

Konkurs bożonarodzeniowy rozstrzygnięty- Zgodnie z tradycją stroiki, kartki, łańcuchy, girlandy i inne ozdoby będzie można kupić na kiermaszu, który nasza Caritas organizuje po mszach świętych w niedzielę 11 grudnia, a jeśli będzie trzeba także tydzień później. Natomiast w czwartek o 10.00 oprócz wręczenia nagród zapraszamy na koncert Anny i Mariana Wasiołków – mówi dyrektor MBP w Józefowie Elżbieta Jamroz.

Jury tegorocznego konkursu plastycznego przyznało nagrody w pięciu kategoriach wiekowych oraz dwie zbiorowe dla świetlicy Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie i Stanisławowskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole.

Spośród najmłodszych uczestników w wieku od 3 do 6 lat na uznanie jurorów zasłużyła grupa sześciolatków z Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Józefowie.

Wśród autorów 7-, 8- i 9-letnich nagrody odbiorą: Malwina Słupska, Kacper Łepik, Maja Podolak, Karol Wakoń, Daniela Naklicka, Hubert Słupski, Bartłomiej Droździel, Gabriel Surmacz, Zinedine Bourenane, Natalia Surmacz, Norbert Kluczkowski i Agnieszka Kraska z SP w Józefowie, Wiktoria Chodara, Maja Dobek i Magdalena Bodys z SP w Stanisławowie oraz Michał Nieścior z SP w Majdanie Nepryskim.

W kategorii plastyków w wieku 10 – 12 lat najwyższe oceny członków komisji otrzymali: Piotr Dobek z SP w Stanisławowie oraz Natalia Szkałuba, Dawid Mazur, Daniel Skóra, Joanna Kasprzyk, Julia Potocka, Wojciech Karwan i Karolina Wilczyńska z SP w Józefowie.

Spośród gimnazjalistów najciekawsze propozycje przygotowali uczniowie z Majdanu Nepryskiego – Wiktoria Buczkowska, Julia Bieg i Emilia Szmul. Natomiast w najstarszej grupie autorów w wieku co najmniej 16 lat nagrody odbiorą: Dariusz Litwin, Iwona Borowiec, Marcin Kwieciński, Ewa Gmyz, Jadwiga Cichocka, Andrzej Wątróbski, Zbigniew Momot, Anna Zawiślak, Barbara Radymiak, Andrzej Psiuk, Marian Pastuszek, Ewa Reszka, Renata Reszka, Teresa Kropop, Maria Kwiatkowska, Monika Grela, Beata Roczkowska i Stanisława Baran.

Uczestnicy konkursu literackiego mogli zgłosić prace z trzech tematów: „Jak wyglądałby świat gdyby nie było świąt Bożego Narodzenia”, „Moje Boże Narodzenie” lub „Dawne bożonarodzeniowe tradycje i obyczaje”. W tym roku więcej było opowiadań niż wierszy, a jury przyznało za nie 12 nagród.

Otrzymają je: w kategorii 7-9 lat – Dajana Skolimowska i Karolina Adamczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie oraz Katarzyna Harasiuk, Rafał Puźniak i Wiktoria Uchman z SP w Majdanie Nepryskim; w kategorii 10 – 12 lat: Alicja Nieścior, Julia Chodara i Amelia Bury z SP w Majdanie Nepryskim; w kategorii 13 – 16 lat – Agata Kostrubiec, Nikola Kusiak i Szymon Knap z Gimnazjum w Majdanie Nepryskim oraz Zofia Rorat z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Józefowie, która jest jedyną laureatką w grupie autorów w wieku 16 lat i dorosłych.

Więcej zdjęć:
http://ejozefow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6607&catid=143&Itemid=584

Zostaw komentarz

Redakcja "NOWa Gazeta Biłgorajska" NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZAMIESZCZONE KOMENTARZE!