Józefów

Kto inny odbierze śmieci w Józefowie

Opublikowano 22 grudnia 2016, autor:

Do końca tego tygodnia Spółdzielczy Zakład Gospodarczy w Józefowie po raz ostatni odbierze śmieci od mieszkańców miasta i gminy Józefów. Po 1 stycznia zajmie się tym firma z Kraśnika, która wygrała przetarg na wykonywanie tych usług w 2017 roku.

Oprócz odpadów do 23 grudnia SZG zabierze również pojemniki, a nowe już zaczęła dostarczać kraśnicka spółka EKO-KRAS. Ma ona także zaopatrzyć właścicieli nieruchomości zamieszkałych w worki do segregacji śmieci.

Obydwie firmy wystartowały w przetargu, ale korzystniejszą ofertę złożyła ta z Kraśnika. Za jej usługi gmina zapłaci 312 tysięcy złotych.

Zasady segregacji, ani stawki opłat śmieciowych nie zmieniają się. Mieszkańcy powinni regulować opłaty, tak jak do tej pory, raz na kwartał na konto Urzędu Miejskiego w Józefowie, do kasy urzędu lub do wyznaczonych inkasentów.

W gminie Józefów gospodarstwa jednoosobowe, które segregują śmieci, płacą 27 złotych kwartalnie, a wieloosobowe – 54 złote. W przypadku odpadów zmieszanych stawki te wynoszą odpowiednio 54 i 108 złotych.

Komentarze

 1. żeby zaoszczędzić parę zł to się pozbawia swoich mieszkańców pracy

 2. sąsiadka sitarzowej

  Prawo zamówień publicznych se poczytaj, to zrozumiesz dlaczego

 3. o zamówieniach publicznych obbiega od rzeczywistości

 4. Te prawo jest bardzo głupie bo wygra przetarg firma spod np Warszawy ,nałapią meneli spod spożywczaka za grosze a np naprawy gwarancyjne to fikcja. Za to miejscowa firma ma coś takego jak ugruntowaną na rynku renomę a w razie napraw gwarancyjnych są blisko to i chętnie zrobi firma.
  Odobiście wole firme ciut droższą ze sprawdzoną renomą i niedaleko usytuowaną od miejsca usługi. Tym bardziej dziwi fakt że każdej firmie zagląda się w ,,dupe” czyli pośrednio przez Urząd Skarbowy i Krajowy Rejestr długów a był też portal w necie ,,Dodaj oszusta ” w który jak tylko przywröcą go w necie umieszcze brwsa ,szubrawca chmiela i skorumpoeaną oszczerczą gnide i preparatorkę niszczarke prawdy śmuecia strone sędzue Kaczirowską skorumpowaną przez chmiela.
  Hw w d.

 5. Wygra najlepszy ty duraku ak odwal sie

 6. Ten ak zna się normalnie na wszystkim wie jak mają pracować kopalnie i zna budżet wszystkich gmin normalnie geniusz weźcie go na wójta

 7. na burmistrza

 8. wynika, ze ten gospodarczy zaklad musial zaoferowac wieksza kwote za te uslugi. Ciekawa sytuacja gdzie miejscowej firmie mniej sie oplaca , jak firmie odleglej o 70 km dobre myslenie .

 9. W Gminie Księżpol płaci się 60 złotych za kwartał.
  Co ważniejsze mówili tam że ta kwota wynika z ustawy i Gmina nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie.
  Zawsze to jednak 24 złote na rok. Ale Józefów to jednak miasto.

Zostaw komentarz

Redakcja "NOWa Gazeta Biłgorajska" NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZAMIESZCZONE KOMENTARZE!