Tarnogród

Nocna i świąteczna opieka medyczna zniknie z Tarnogrodu?

Opublikowano 29 czerwca 2015, autor:

Prawdopodobnie już niebawem z tarnogrodzkiego szpitala zniknie nocna i świąteczna opieka medyczna. Mieszkańcy Tarnogrodu i gmin ościennych po poradę lekarską będą musieli jechać do Biłgoraja. W zamian za to powstać ma nowoczesny oddział rehabilitacji. Dodatkowo więcej miejsca będzie dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.
Temat funkcjonowania szpitala w Tarnogrodzie został poruszony podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu. Dyrektor szpitala Karol Stpiczyński podkreślił, że działalność spółki Arion na terenie Tarnogrodu od zawsze wywoływała spore emocje, budzi niepokój i rodzi wiele nieporozumień. – Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że nocnej i świątecznej opieki medycznej nie powinno być w Tarnogrodzie. Niestety, lokalne protesty, emocje, spotkania, ale też prośby Zarządu i starosty doprowadziły do tego, że zgodziliśmy się, aby ta nocna i świąteczna opieka była. To jest przykład działania firmy Arion podyktowanej względami politycznymi. Ja się na polityce nie znam. Pod naciskiem polityków i w imię utrzymania spokoju zgodziliśmy się – mówił.
Dyrektor podkreślił, że dłużej na tego typu funkcjonowanie nie może pozwolić, dlatego wysłał do starosty i burmistrza Tarnogrodu Eugeniusza Stróża pismo, w którym przedstawia argumenty, aby tej formy leczenia w Tarnogrodzie nie było. Miesięcznie w Tarnogrodzie udzielanych jest 90 porad. Średnio personel tam zatrudniony ma kontakt z osobą potrzebującą co trzy godziny. W pozostałym czasie siedzi bezczynnie. W Biłgoraju miesięcznie udzielanych jest 7 600 porad. Miesięczny koszt utrzymania nocnej i świątecznej opieki medycznej w Tarnogrodzie to 20 tys. zł. Środki te pokrywa spółka, ponieważ brak jest kontraktu z NFZ na opiekę udzielaną w miasteczku. – Czy warto w imię oczekiwań polityków i radnych, osób, których nie interesuje ani jakość, ani dostępność utrzymywać nocną i świąteczną opiekę? – pytał.
Dyrektor mówił również o planach na przyszłość dotyczących budynku szpitala. Zaznaczał, że wykonywany jest tam gruntowny remont po to, aby powstał nowoczesny oddział rehabilitacji. Zachęcał radnych, aby wsparli ten pomysł. – Proszę, wykorzystajcie swój autorytet i kontakty. Przekonajcie mieszkańców do tego, aby na parterze w miejscu nocnej i świątecznej opieki powstał nowy oddział. Pomożecie nam zrealizować ciekawy program dla Tarnogrodu. Chcemy tam utworzyć 20 nowoczesnych łóżek rehabilitacji, a dodatkowo dzienny ośrodek rehabilitacji – mówił. Dodał, że z danych wynika, że na terenie Tarnogrodu i gmin ościennych jest duże zainteresowanie tego tupu usługami. – Projekt, który zleciliśmy, wyklucza, że da się tam zmieścić wszytko. Z czegoś trzeba zrezygnować. Wstrzymajmy działalność opieki, zróbmy gruntowany remont i utworzymy dzienny ośrodek rehabilitacji – mówił.
W Tarnogrodzie działa Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, który jest oblegany. – Firma Arion zapewnia godziwe warunki, aby ktoś mógł spokojnie umrzeć. Czasy dziadka i babci na sienniku minęły. To część naszego życia. Godne umieranie i zapewnienie dobrych warunków leży po naszej stronie – mówił. Zauważył, że oddział rehabilitacji, który obecnie mieści się na II piętrze, byłby na dole. Dzięki temu zwolniłoby się II piętro, gdzie pojawiłyby się nowe łóżka Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Dyrektor mówił, że aby tak się stało, jest jeden warunek – przyzwolenie ze strony społeczności lokalnej.
Z wrażenia Karola Stpiczyńskiego wynikało, że w Tarnogrodzie zawsze było nastawienie „anty” do spółki Arion. Mówił, że niemal wszystkie działania opierały się o liczne protesty mieszkańców. – Zawsze byliśmy posądzani o chęć zamknięcia tego szpitala. Mówiło się, że jesteśmy nastawieni tylko na zysk. Nie ma sensu, żebym komentował plotki. Proszę sprawdzać fakty i przekonać się, jak inwestujemy w szpital. Tarnogród jest nam konieczny i niezbędny – przekonywał.
Radnych i władze powiatu prosił o pomoc w przekonaniu społeczeństwa. – Wykorzystajcie swój autorytet, kontakty i możliwości, abyśmy mogli przeprowadzić remont tarnogrodzkiego szpitala. Koniecznym elementem jest jednak zamknięcie nocnej i świątecznej opieki w Tarnogrodzie – mówił.

Komentarze

 1. No proszę mamy prekursorów eutanazji;) Nie leczyć tylko zapewnić godne warunki umierania!! Szacunek Panowie za szczerość!!

 2. Nonsens przecież nocna i świąteczna opieka w Tarnogrodzie zajmuje 3 niewielkie pomieszczenia i na pewno nie przeszkadza w remoncie bo zlokalizowana jest na samym końcu parteru. To tylko wymówka. Panwie radni do Tarnogrodu zobaczyć to na miejscu.

 3. Nocna opieka jest już zamknięta od o1.07.Decyzja już zapadła więc po co przekonywać władze i społeczeństwo.Dlaczego społeczeństwo jest nastawione anty Arionowi?Za kłamstwa,nierzetelność i zamknięcie Oddz.Wewn.pod pozorem 6 miesięcznego remontu.W czasie funkcjonowania O.W na Izbę Przyjęć mimo braku Nocnej Opieki zgłaszało się co najmniej kilkanaście osób a lekarz dyżurny był cały czas a w tej chwili szpital funkcjonuje bez lekarza dyżurnego.

 4. Chyba się rozpłaczę nad okrutnym losem tego aniołka, jaki mu zgotowali społeczeństwo Tarnogrodu i władza!

 5. Jak chcesz mieć nocną opieke w Tarnogrodzie to u jakiej ciepłej młodej wdówki sie zahacz. Full servis 😉 .
  A jak trafi sie doktórka albo pigóła to wtedy nie strasznym będzie ci NFZ i jego patologie.

 6. A wiesz przynajmniej gdzie leży Tarnogród? Bo gdzie leży Bytom to ja wiem!

 7. ak®- gdzie Tarnogród to wiem bo tam też o mało bym sie hajtnął a gdxie Bytom to niejakiej Krowiarki co mędzi w Biszczy jej sie spytaj. Zborsuczyła się to kluła sie w Bytomskiej Klinice Pediatrycznej. Uciekinierka z niej to ona się zna tylko na niej sie nie poznali .Za GPS mogła by ci robić dobrze.

 8. No to ty chłopino masz pecha, gdzie byś się nie znalazł to o mało się nie hajtnąłeś;) Czyli mam rozumieć że wszędzie się na tobie poznali i cię pogonili? Dlatego jesteś starym kawalerem?

 9. ak®- i tu się mylisz .Wykształcone magisterki i majętne a nie bida jak Krowiarka co mi nawet prace i cuda ukradła. W samej Biszczy nie licząc Krowiarki bo ona psychopatka i ch…ją tam wie co to knuło tonjeszcze dwie egzemlarze królewien ale ona też mi o małżeństwie oczy mydliła i nie tylko w stodole ganiała to jeszcze dwie fajne dziewczyny w Biszczy prawego serduszka.Żadne tam kłamczuchy czy mendy przewrotne oszczercze co mamią .
  A w Biłgoraju to dopiero z fajną dziewczyną mogłem się hajtać tylko Krowiarka mi nie dała .Fajna z buziuchny i biuściasta i ładne ząbki ,rodziców ponadprzeciętnych .Ale nie mogłem bo Krowiarka mnie straszyła swymi pajacami i nowymi wymyślanymi cudami . Czacha dymi jaka z niej artystka ona mi pas cnoty zakładała w zamian za swoje tuziny bachranowych dawanych.A łapę na kluczu osobiście trzymała.

 10. Ja jestem dumnym nisicielem orderu kawalera to zaszczyt a widziała ty order starej panny albo nawet młodej ? A widzisz .A poza ty na co mi taka żona Krowiarka co się puszcza i z ludzi pajaców robi ? To oszczerczy śmieć przeklęty ,zdegenerowana zdeprawowana i zepsuta do cna. To można śmiało już powiedzieć z bożego wyroku nawóz ,beznadziejna .Na kolanach przyjdzie przepraszać to nie wybacze tej oszczerczej i przewrotnej zdrajczyni mendzie zakale i wrzodzie na dupie ona wie kogo .

 11. A na weselu nie tańcze z panną młodą bo jak ją młody kopnie w krocze to mi palce połamie.
  Teraz wiesz czemu są ludzie co nie lubią weselni zapraszać na nie.

 12. Nie mówi o leczeniu a umieraniu no kur** co ten pajac opowiada aż nóż w kieszeni się otwiera. I on chce szacunku i autorytetu……

 13. Ale prawdopodobnie jacyś tam lekarze są? Czy pacjent tylko leży pozostawiony pod opieką pielęgniarską i czeka na zgon?

 14. W kwestii lekarzy to ja zimnym chirurgiem jestem. Taka jedna już biszcxanka lubiła poimprezować u mnie na stole.Zgadnij mądralo co za zima rybka ?

 15. gdzie Pan Chodkiewicz ???????? teraz jest pytam

 16. Chodnik układa w Aleksandrowie!!!!

 17. Pod Chocimiem leży a nie coś tam.

 18. Chodkiewicy _ nie jesz fer . i go nie lubi juy

Zostaw komentarz

Redakcja "NOWa Gazeta Biłgorajska" NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZAMIESZCZONE KOMENTARZE!