REKLAMA
baner_1000x200px

Sport, Z nowej gazety

OSiR Biłgoraj drugi w Warszawie

Opublikowano 15 listopada 2013, autor: OSiR

Młodzi piłkarze OSiR Biłgoraj z rocznika 2000, których trenerem jest Piotr Kmieć, zajęli drugie miejsce w prestiżowym turnieju Błyskawica – Adidas 24.eu Cup rozgrywanym w Warszawie.

z osiru

Była to II edycja turnieju Błyskawica – Adidas 24.eu CUP. W ciągu dwóch dni w Warszawie zaprezentowało się 40 zespołów w czterech kategoriach wiekowych. Organizatorem imprezy był UKS Błyskawica Warszawa.

Młodzi biłgorajanie wygrali w grupie dwa spotkania i jeden zremisowali, strzelając w nich 4 gole, a tracąc tylko jednego. Ekipa trenera Piotra Kmiecia pokonała Radomiaka Radom 1:0 (bramka – Mikołaj Nawrocki), Wicher Kobyłka 3:1 (bramki – Przemysław Krzyszycha, Mikołaj Nawrocki, Mikołaj Małysza) i zremisowała bezbramkowo z Błyskawicą Warszawa.

Biłgorajska drużyna z pierwszego miejsca w grupie awansowała do półfinału, w którym pewnie pokonała Mazovię Tomaszów Mazowiecki 3:0 po dwóch bramkach Przemysława Krzyszychy i jednej Mikołaja Nawrockiego.  

 – W półfinale zagraliśmy z bardzo dobrą fizycznie ekipą z Biłgoraja. Był to nasz trzeci mecz w ciągu godziny i być może mogło to mieć jakiś wpływ na naszą postawę aczkolwiek trzeba sobie jasno powiedzieć, że niektóre błędy, jakie popełniliśmy nie do końca da się wytłumaczyć tylko zmęczeniem i musimy je zdecydowanie wyeliminować. Dostaliśmy szybkie trzy bramki i później przejęliśmy inicjatywę, ale na ile to wynikało z naszej lepszej postawy, a na ile z tego, że może przeciwnikowi nie chciało się już tak bardzo chcieć lub z tego, że zaczęli przeprowadzać zmiany, ciężko stwierdzić – powiedział po meczu półfinałowym opiekun drużyny Mazovii.

 W finale biłgorajanie trafili na Akademię Piłkarską 21 Kraków, lecz tym razem spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem i o wyniku meczu zadecydował konkurs rzutów karnych, który krakowianie wygrali 3:2.

  Moi młodzi piłkarze po całej bardzo udanej rundzie jesiennej zasłużyli na ten wyjazd. Chcieliśmy sobie po prostu pograć i zmierzyć się z rówieśnikami. Nikt się nie spodziewał, że zajdziemy aż do finału, który zresztą pechowo przegraliśmy po rzutach karnych, mając dwie jedenastki na przełamanie wyniku. Po tej imprezie mamy masę nowych doświadczeń, wrażeń, i materiału do analizy. Chłopcy nawiązali przyjaźnie z innymi drużynami oraz mogli zobaczyć jak działają inne szkółki piłkarskie – podsumował turniej trener biłgorajskiego zespołu Piotr Kmieć.  

Młodzi piłkarze OSiR-u za zajęcie drugiego miejsca zostali uhonorowani pucharem, medalami oraz kompletem znaczników boiskowych firmy adidas. Ponadto najlepszym zawodnikiem turnieju został Mikołaj Nawrocki. 

Kadra zespołu: Kamil Nowak, Mikołaj Nawrocki, Tomasz Hadacz, Adam Mazurek, Bartosz Grasza, Kamil Wolanin, Maciej Chmura, Paweł Konopka, Przemysław Krzyszycha, Kacper Siek, Bartłomiej Marzec, Szymon Cieślak, Krzysztof Jednacz, Dawid Piech, Dawid Walczak, Mikołaj Małysza. Trener – Piotr Kmieć.

Komentarze

  1. Ładne stroje

Zostaw komentarz

Redakcja "NOWa Gazeta Biłgorajska" NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZAMIESZCZONE KOMENTARZE!


− trzy = 0

Motocykle, skutery, choppery 125 - Jaki wybrać? Jaki kupić?