REKLAMA
baner_1000x200px

Kultura i oświata, Z miasta Biłgoraj, Z nowej gazety

Mąż zmarł, ale już mu lepiej

Opublikowano 12 marca 2014, autor: EZ

Świętuj Międzynarodowy Dzień Teatru w BCK. Czarny humor, błyskotliwe dialogi, zaskakujące sytuacje, świetnie nakreślone postacie będzie można podziwiać w czarnej komedii zatytułowanej „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”.

Mąż zmarł, ale już mu lepiej

Premiera spektaklu w wykonaniu  członków Teatru Poezji i Piosenki Biłgorajskiego Centrum Kultury i reż. Maryli Olejko odbędzie się z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, w czwartek, 27 marca o godz. 20.00. Następne przedstawienie już 29 marca, w sobotę, o godz. 20.00. Bilet 10 zł. „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” to komedia Izabeli Degórskiej obnażająca ludzkie słabości i bezduszność mediów. Akcja sztuki toczy się w małym miasteczku – Goryczewie, gdzie Leon Stachurski od dawna przeszkadza żonie. Zofia planuje pozbycie się męża. Kupuje czarne ubrania, czyści garnitur do trumny, sprawdza stan konta. Kiedy wszystko jest już gotowe, podaje mężowi „specjalne” wino i… udało się, ale nie do końca. Leon ożywa. Do szpitala w miasteczku zjeżdżają media, by przekazać sensacyjną wiadomość o zmartwychwstaniu. I dopiero zaczyna się dziać…   Komedia została nagrodzona m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Komediopisarskim pod hasłem „Miłość w czasach zarazy” zorganizowanym przez Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego (X Festiwal Talia, 2006). 

Komentarze

 1. Za too akcja mojej powieści toczy sie nie tylko w Biszczy czyli w kochanym mym Zasiedmiogórodupiu i też w zaściankowie ciemnogrodziu tuż obok i kilka godzin samochodem ale w końcu w szczegółach też tkwi czarny iwesoły humor.O czym bardzo dobrze wie Krowiarka i jej ferajny . Wujaszek Big Siur Tadeo/w wolnym tłumaczeniu Wielki Dobry/ nawet posłał mi na chatę detektywów i szukali mej książki w komputerze.
  Brak mi tylko pomysłów co Ona Wielkiemu Mu napierniczyła,że aż takie środki na coś tam przedsiębrał w dodatku dwukrotnie na moją chatę pod mą nieobecność.
  ——————–
  Ewelka co Ty napierniczyłaś wujaszkowi ?? Bo w książce i tak to będzie wraz z pozostałą ujawnioną prawdą ujawnioną podczas nie tylko hakerskich ataków ale i … no właśnie .
  ——————–
  Proszę pisarki Ona i Oni też myśleli, że wyparuję i się rozpłynę a ludzie mi nie doniosą i czas nie minie i się nie wyda co zamiarowali z cioteczką Marzenką .Bo nie wiem za co ale z upartością pięknej ośliczki ona stale mnie do pierdla chciała słać łapami zblazowanego biłgorajskiego nie tylko Sądu ale i nieobecnego Prkuratora .
  ——————–
  I wcale bym się nie zdziwił jak by mnie też przed chwilą widziała jak ,,obszczymurem” byłem 15 minut temu pod jej zacną firemką i ropzierdziuch jaki robiłem ,wcale.
  Regulaminowo 2 razy wstrząśnięty .
  ——————-
  A i zapomniał bym ,Ona zbiorowo też mnie mordowali .Zależy jak liczyć ale powiedzmy lekko te 3 razy ./W środowisku baranów, w firemie baranów i u skorumpowanych najemniczek na Sezamkowej w Biłgo 2 razy -no to 4 ,uf!!!
  A wszytko za to, że przy krowie wydymać krowy nie chciałem a jej chodziło o nią .

 2. Wujeszej Big Siur – dobre ak.

 3. Spolszczonym tłumaczeniem to i mój Siur też doprowadza mee wielbicielki do zachwytu w kwestii pisarstwa ale latoś zima słaba była to na śniegu nie bardzo w kwestii okazji.
  Może na wyciągu narciarskim …..tam śniegu mają Ci dostatek i armatek ;-)

 4. ak = krzysiek. rozmawia sam ze soba. Jak ktos wie kto to jest to prosilbym o poinformowanie radecznicy albo abramowic zanim bedzie za pozno

 5. PAweł nie rób ze mnie czuba bo tylko jednej mistrzyni się to prawie udało.Ale tylko prawie bo nie ma nic za darmo -zdemaskowała parę osób w tym z lokalnego świecznika.
  Samże sobą to są tacy co sex potrafią uprawiać albo wmawiać go innym pomysłowym gadżecikiem jak mnie obdarowała.-pewnie zgadniesz o fetyszystkę jedną z Powiatu mi chodzi.Jej świat nie tylko na tym stoi ale długo by wyliczać jej perwersje.
  Pawełku ale pochwalę Cię ,czujności nigdy za dość .
  Żebym ja to przy krowie wtedy wiedział ?? Ale być może nie wiedział bym z jakim potworem przyjdzie mi staczać boje w tym z jej urojonymi i urobionymi koalicjantami.
  Ale wiosna i się robi ciepło. Już ta gumilala co mi dała w jej zastępstwie,żebym o nią dbał pójdzie na strych.:-) Kompresor dawali w promocji to się przydał.

 6. Mylisz się, nie jestem ak. Powiem więcej- nie znam go i nigdy nie widzialem. Czemu was tak boli że nie przeklinam ak tylko albo nie zwracam uwagi albo gadam po ludzku? Jak bede pisal teksty typu ak won z forum to bede bardziej poprawny?

 7. Na bełkot szkoda klawiatury, tak ciężko to pojąć? Przecież ak i tak was nie posłucha i nie zniknie na wasze widzimisię. Więc po co mam kląć?

 8. Pawel mam sie badać psychiatrycznie? Za co to skierowanie? Uzasadnij

 9. Pawłeku ja daje wiedzę a ta jest darmowa. Traf w życiu na potwora wybitną socjopatkę to ona Cię wyszkoli, że będziesz ,,Miszczuniu” w wielu tematach i nie tylko w tej zasranej okolicy.
  Ona to Elektra i choć byś ją wielokrotnie uwalniał to Ona Orestesów morduje .
  A jest Ona też jak Jezabel albo wrabia jak Uriasza i powinna paść trupem jak Sefora i Sofoniasz za to co nawyrabiała nie tylko sama ale z całymi bandami otumanionych starych durni .Nazwisk Ci daruję skoro jesteś lub bywałeś moim wytrwałym czytelnikiem.
  Czytelniczkom całuje rączki z wyłączonymi w zbrodni nie.
  ———————–
  Wiedza to potęga ,ich wiedza zgubiła i brak pokory.

 10. Może idźcie se na GG bo widać że tylko we dwóch(prawie) sobie gadacie na forum nowej.Po co zaśmiecać i czynić je nieczytelnym?Jak AK znalazł gościa do pogaduch to żadna obstrukcja go stad nie wygoni.Więc Krzysiek nie robisz nic pożytecznego a wręcz przeciwnie.A co do wulgaryzmów to AK nikt tu nie przebił i to świadczy że to oszołom do kwadratu.Wariatów trzeba izolować w każdy możliwy sposób.Paple tylko do osrania o swoich wielkich problemach jakby to kogo…,a potem ludzie nie wiedzą o czym traktował artykuł bo im nerwy puszczają.Gonić debila i tyle.

 11. Jak masz problemy ze zrozumieniem to sam jesteś coś nietentego .A jak masz problemy ze sobą to sugerowanie mnie czegoś jest bez sensu skoro u mnie widzisz belkę a u szlachetnego siebie zapały w oku już nie .
  Sam żeś debil. Goń się frajerze ,ubliżasz boś ukryty za monitorem a jak bym ci w buziuchnę napluł to byś leciał z tym do skorumpowanej sędzi i oszczercy prokuratora ??
  A jak bym ci kopa zasadził w dupsko to twym oszczerstwom pewnie nie było by końca sarany bohaterze co ???
  Idź do BRWSA na Krzeszowską 63 tam wrabiają w zmowie ,zobaczymy czy wtedy będziesz taki gieroj /bohater/??
  Na sali się przyznają a Sędzinie znikną te zeznania i ciulstew o tobie nawypisuje deprawatorka podsądnych bo w zamian dostanie miejsce pracy dla jakiego swego pociotka z familii \\\\\ I uważaj na nieobecnego Prokuratora bo on jak przyjdzie to dopiero cie udupi jak mu każe wujaszek z tej psubraciarni chwedującej.
  ——————————-
  Żenujące są twe komenty .

 12. I tu się panie/pani mylisz. AK bardziej prowokują ataki niż moje pokojowe posty. Więc większy udział w zaśmiecaniu forum mają ci co gonią stąd ak, bo wtedy zaczynają sie kłótnie. Ja czasem odpowiem ak, ale nie sądzę żebym powodował największe trollowanie. Winni sa wrogowie ak, cios za cios, wyzwiska i wtedy dopiero robi się śmietnik. Nie twierdze ze jestem bez winy, ale zwalanie na mnie odpowiedzialnosci za burdel na forum to gruba przesada.

 13. I bądzcie cywilizowani. Piszcie skargi do redakcji na mnie i ak o zbanowanie, bo kłótnie nic nie załatwią. Ba nawet możecie zrobić sondę czy krzysiek to szkodnik forumowy i czy go zablokować. Słowo honoru że nie będę używał sztuczek do omijania bana. Jestem tolerancyjny i nie pcham sie tam gdzie nie jestem mile widziany.

 14. dobrowolnie poddam się karze :D i proponuję bana na komentowanie, bez blokady czytania artykułów. Bo pewien portal dał mi bana na router, co jest krzywdzące bo może inni domownicy tam zaglądali

 15. WordPress ma chyba takie opcje?

 16. Krzysiu rozgryzłeś mnie .Zawsze będę odpierał ataki dla samej tylko zasady !!! bez nienawiści a nawet z miłością dla wroga wrogini a co mnie tam szkodzi ale urągać prawdzie czyli mnie nie pozwolę żadnej żadnemu w tym plecy mającej szczególnie.
  ————————
  I nienijszym juz dawno osiągnąłem sukces na NGB -bo ileż to ludzi na początku poisądzało mnie o jakieś sianie jadem,nienawiści ,cheći zrobienia zadymmordobić i cholera tam wie jeszcze jakich filmów się naoglądali szanowni komentujący ale bardzo nieiwele osób wpałdo na pomysł polubić skoro ja ich nie nienawidzę ,nie posądzam i szanuje wasze poglądy a moje są takie i tyle. I ludzie się poprawili przestali juz uskuteczniać ani wkłądać we mnie soje projekcje .No co by było jak by we mnie swe projekcje wkłądała jakaś seksoholiczka albo erotmanka ???
  Większość facetów pomyślała by sobie ale ma farta polubiła go i tylko patrzeć jak się nachapie tego miodku z jej czarki gratisem .Nic bardziej mylnego bo przyobserwujcie złodzieja który święcie będzie uważał cały świat za złodziei ,fałszerka za fałszerzy, biorących w łapę, że wszyscy biorą itp /miałem swego czasu w firmie Prezeskę starą złodziejuchę kierowniczkę ze sklepu mięsnego z czasów PRL która jawnie pytała a nawet zuchwale potrafiła twierdzić, że skoro ona sprzedała tonę papieru z mięsem to miała kasy za 2 tony mięsa choć papier był gratis a mięso niby netto sprzedawane./Ale myli się ten że od razu się skapowałem -od razu taką osobę i jej intencje rozgryzie drugi złodziej a normalna każda osoba potrzebuje czasu na zatrybienie i obserwację z wyciągnięciem wniosków.Podobnie jak ja na pokazy bardzo wypracowanych przestępczych metod działań biłgorajskiego sądu i prokuratora /
  ———————
  Kwestia odwagi mówienia i pisania o tym?
  -odpowiadam .To trzeba się nauczyć i być czystym mimo tego że zostaje się najczęściej mocno ,,obsranym” czytaj wstrętnie oczernianym przez oszczerców w tym podpuszczonych i zastraszonych w zmowie . O ile większość ofiar gwałtów-przestępców siedzi cicho dopiero nieliczne/i/ po jakimś czasie przełamują tabu i się upominają przestępców o swoje to i tak są piętnowane przez środowiska lokalne .Przykład to ofiary gwałtów się wstydzą a oprawcy gwałciciele chodzą i się śmieją z ofiar jakKrowiarka ze mnie i jej przekupiona banda z Kościuszki 29 -prawdę zgwałciła SSR Kaczorowska w porozumineiu z Reszczyńskim oboje na kłamliwych usługach brwsa podlecy !!
  ———————-
  zakłamanie co to ?
  -odpowiadam .Zakłamanym wszyscy jesteśmy i mocno trzeba walczyć na początku z samym sobą żeby np powiedzieć znajomej, że ma paskudną kieckę albo powinna iść do fryzjera albo,że jej wali z buziuchny smrodem jak spod mosteczka pod który ktoś wczoraj nasrał -oczywiście taktownie a nie prostacko.
  Albo próbował ktoś powiedzieć fałszującej że tak katuje, że myszy się wyprowadzają z kościoła ?/ Są metody ale taktowne a nie buracze jak opisałem powyżej ale trzeba pomyśleć.
  ——————
  ,,Wyganiaczu” mnie z forum !!
  Mądrego jak upomnisz zyskujesz przyjaciela a głupca znienawidzi cię ,zmówi się i zaatakuje i zniszczy .To są sparafrazowane słowa Salomona .Miał rację ,jak bydlaka będziesz upominać nawet poufnie i tkliwie jak ja się upominałem o swoje mi ukradzione wiele rzeczy i spraw to się wstrętne sk…zmówili i udupili mnie na liku liniach i wciągnęli w to nierozważnego/ogłupionego buraka wujaszka wilka Tadzia/ .Ale do czasu .
  ———————-
  Zostań jednym albo drugim ,wybieraj mądralo.
  C\A póki co to czuj się jak ten co ubliżał Panu Jezusowi a nie ten co mu zaufał i dostał obietnicę ,, Zaprawdę powiadam ci dziś,będziesz ze mną w Raju ”
  Który był mądry mino takiego samego żałosnego położenia ??? Co mu szkodziło a co szkodziło temu drugiemu ? Pan Jezus i ja za absolutną niewinność/wrabiany/ cierpię i jak jego tak i mnie zabijali już wielokrotnie te szubrawce podszywające się .
  Jak by dziś pan Jezus zmartwychwstał to spytaj się Krowiarki i mnie kto by go ponownie zabił ?? bo ja On i jej wujaszko wie .Na co ja i Oni publicznie Ci nie odpowiedzą ale mi odpowiedzą ,niebawem./karnie/

 17. A poza tym ta banda z Kościuszki 29 została dużo wcześniej zdradzona przez prawą osobę co zamiarują i się odbyło ale nie pod cioteczką tylko koleżanką po fachu szanownej cioteczki a ja tylko bacznie się przyglądałem .I stało się jak Krowiarka miała zapisane w meilach do niej a firma to utajniła .

Zostaw komentarz

Redakcja "NOWa Gazeta Biłgorajska" NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZAMIESZCZONE KOMENTARZE!


4 − = dwa

Motocykle, skutery, choppery 125 - Jaki wybrać? Jaki kupić?