Aktualności, Z miasta Biłgoraj, Z nowej gazety

Roszady na chirurgii

Opublikowano 15 maja 2015, autor: EZ

W biłgorajskim szpitalu zaszły zmiany w obsadzie lekarzy na Oddziale Chirurgicznym z Pododdziałem Urazowo-Ortopedycznym.

Na oddziale zaszły zmiany w obsadzie lekarzy. Waldemar Mąkosa nie jest już kierownikiem oddziału. Funkcję tę pełnił zaledwie kila miesięcy. Z przyczyn ekonomicznym pracę straciło kilkoro lekarzy. – Zmiany personalne na stanowisku kierowniczym w Oddziale Chirurgicznym z Pododdziałem Urazowo-Ortopedycznym podyktowane są faktem, iż dotychczasowy kierownik lek. med. Waldemar Mąkosa otrzymał propozycję pracy w lubelskim PSK 4, co dla niego jest zapewne bardziej prestiżową ofertą niż praca w naszym szpitalu. W związku z tym pożegnał się z nami – informuje Piotr Łukaszczyk, kierownik Działu Marketingu Arion Szpitale. Dodaje, że władze spółki zostały zmuszone do zatrudnienia nowego kierownika, którym od początku maja został lek. med. Jerzy Wyszyński. – Ponowne zatrudniliśmy też doktora Cezarego Mirosława. Ponadto z przyczyn ekonomicznych zostali zwolnieni trzej ortopedzi Michał Bronisz, Artur Kozak i Piotr Król – informuje Piotr Łukaszczyk. 

Zmiany personalne dotyczą tylko Oddziału Chirurgicznego z Pododdziałem Urazowo-Ortopedycznym. Jaki zapewnia szpital inne zmiany w chwili obecnej nie są planowane.

Aktualny wykaz lekarzy Oddziału Chirurgicznego z Pododdziałem Urazowo-Ortopedycznym:

lek. med. Jerzy Wyszyński, Specjalista Chirurgii Ogólnej;

lek. med. Mariusz Droźdżyk, Chirurgia Ogólna I stopień;

lek. med. Tomasz Igras, Chirurgia Ogólna w trakcie specjalizacji;

lek. med. Jan Kasperski, Specjalista Chirurgii Ogólnej;

dr n. med. Przemysław Mądro, Specjalista Chirurgii Ogólnej;

dr n. med. Cezary Mirosław, Specjalista Chirurgii Ogólnej;

lek. med. Krystian Romańczuk, Spec. Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu;

lek. med. Marek Skiba, Spec. Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu;

lek. med. Danuta Sobczak, Chirurgia Ogólna I stopień.

Chirurgia to bardzo szeroka dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym różnych schorzeń. Jest nauką nadrzędną i dzieli się na wiele podspecjalności – chirurgia ogólna, naczyniowa, onkologiczna, dziecięca, stomatologiczna, kardiochirurgia, neurochirurgia – to tylko przykładowe. Chirurdzy zajmują się również postępowaniem przed- i pooperacyjnym, zakażeniami i opatrywaniem ran. Lekarze ortopedzi zajmują się rozpoznaniem i leczeniem chorób układu ruchu (układu kostno-stawowego, mięśni). Ortopedia obejmuje również wszelkie działania profilaktyczne i korygujące wady postawy. Blisko związana jest z nią traumatologia, czyli specjalizacji zajmująca się chirurgicznym leczeniem urazów.

Komentarze

 1. dobrze ze Cezary wrócił on dużo robił jako lekarz Chirurg i sympatyczny człowiek.

 2. Ja też jestem sympatyczny ginekolog ale na przystanku nie udzielam sympatycznych porad bo są za darmo 😉

 3. Tak, Cezary Mirosław jest w porządku

 4. Jarosław Psikuta

  Obserwujmy, czy prywatyzacja opieki medycznej to dobre rozwiązanie, Arion niech będzie przykładem

 5. Szkoda, ze. NOWA tak wdzuecznie nie zegnala w artykule dr Cezarego we wrzesniu. Prawda jest taka ze Mąkosa nie podolal ale chirurgia znow ozyla dziekiDdr Cezaremu . W koncu zobaczyli co stracili. Dzis jest i chwala mu za to. Powodzenia dla najlepszego specjalisty chirurgii.

 6. Lekarze ortopedzi zostali zwolnieni z przyczyn ekonomicznych ale zostali zatrudnieni 3 miesiące wcześniej ot tak dla jaj.Istny cyrk.Ostatnie wydarzenia na Oddz.Chirurgicznym jak też wcześniejsze świadczą o tym,że liczy się tylko ekonomia.Typowy dziki kapitalizm Panowie Tokarski,Schodziński i inni odpowiedzialni za prywatyzację szpitala

 7. A co mieli tyrać za marne 10 000 pln ? W zadupiu sie umiera a dorabiają tylko skorumpowane .

 8. Cezary jest w porządku, kiedyś mnie zszywał i przy innych okolicznościach miałem z nim do czynienia – facet ma powołanie mówiąc wprost. On dużo wnosi do renomy tego szpitala

 9. Panie Cezary, proszę nie myśleć że ja tak walę po imieniu, tylko nie wiem które to imię a które nazwisko 🙂

 10. Cezarego miałem w ogólniaku na Witosa w Janowie, innych nie znam, jeśli to imię to szacun, rzadkie ale ładne

 11. Sergi w Janowie może bym sie hajtał ale Krowiarka sie puszczała i ciągała mnie po skorumpowanych świniach na usługach kmiecia Chmiela . Jak bywasz w Janowie to możesz zobaczyć tą sarenkę .

 12. Kiedyś tam mieszkałem, specyficzne miasteczko, najciekawsza jest Wiejska i tzw slamsy, zbieranina ludzi ze wsi a ich dzieci to miejskie gangsta hahaha.
  Ak a panny tam to większość farbowane blondi, no taką mają mentalność:)

 13. Na Sukienniczej ww kościoła . Sergi sarenka kaktusa ma w oknie nawet na google strit widać na pięterku 😉 Prawie sąsiadami przez dwie miedze by my byli .

 14. Ale zazdrosna Krowiarka mi nie dawała nic daleko w tym prace w brwsa mi ukradła oszczercza świnia z taką samą jak ona Kaczorowską 😉

 15. Znam tą ulicę, to tam miałem spięcie z tubylcami jak poszedłem się odlać do tej żulerni koło busów.

 16. Tam za przedszkolem był taki zaułek, miejsce spotkań wypić jabola 🙂

 17. Najwięcej ludzi znam w trójkącie Hetmańska Myśliwska Bohaterów Porytowego Wzgórza, tam jestem jak u siebie

 18. Ak ile ta panna ma lat? Może ją znam:)

 19. 36 albo 37 musze się spytač jej znajomej. Ona chyba 2 lata starsza jak Krowiarka ma teraz 34. Ale przez gg ci podam monom prenom… I dezefą.

 20. No i jak tam świrki;) Jesteście zadowoleni z rozwalenia artykuł?

 21. zmiany lekarzy i zwolnienia lekarzy nie są z przyczyn ekonomicznych tylko po prostu z walki o wladze w bilgorajskim szpitalu jedni drugich podgryzaja i tak w kolko.kazdy che ustawiac szpital po swojemu

 22. a bylo ostatnio spotkanie wladz szpitala z pielegniarkami.mniej wiecej wygladalo to tak niema mowy o podwyzkach dla pielegniarek jak im nie pasuje to niech sie zwolnią. a na pytania dlaczego pielegniarka zarabia za miesiac z nocami i swietami 1500 zl na reke a lekarz tyle ma za jedne dyzur odpowiedz byla taka ze te pieniadze co wplywaja na konto szpitala to sa prywatne pianiedze szpitala i wladze szpitala moga dysponowac nimi jak chca….

 23. Co należy rozpieprzyć aby w tym szpitalu pielęgniarki i inni pracownicy godnie zarabiali?????????

 24. No ciekawe, czy to będą zmiany na plus czy minus ?

 25. Za grosze pracuje personel szpitali. Lekarze tylko sołtysami. Polski burdel bo w NFZ są 4 systemy czyli dwa płacowe i dwa rozliczeniowe -chipy i bezchipie w reszcie kraju. Niewolnictwo.

 26. Tylko lekarzy stać na strojenie takich fochów. Jak by pielęgniarki zarabiała po te 7000 płn to też by się stawiać miały za co jak cholerne elity doktorków. Tylko patrzeć jak lud pogoni te złodziejską hołote prezesów dajrektorów sfołoczy.

 27. K… robić cały.miesiąc za nedzną tygodniówke
  ?
  Wyjdziemy na ulicę po wyborach rozprawić się

  Te bandy złodziei.

 28. Do ciemny – na łapy prezesom trzeba patrzyć żeby remontami kasy nie wyprowadzili. Im w zębach z firm remontowych przyniosą a ludzie za grosze oskubani wtremontują. Stop wyprowadzaniu zysków i kasy z firm to będą wypłaty zbliżone do godziwych a nie to bojówki związkowe powinny blokować dostęp do wyzysku.

 29. Dobry fachowiec i człowiek z ambicjami nigdy nie wróciłby do tego cyrku;)

 30. Do wszystkich znawców dr. Mirosław. Cezary to imię.

 31. Ta Krowiarka ma ładny wiek, a wiesz czemu? Bo podobny do mojego 😀

 32. Sergi poczekaj sobie 5 lat i taką 25+ sobie poznaj. Byle nie jaką kłamczuche i żeby fleja nie była 😉
  Jak by nie bezrobocie i polska żenada płacowa to jest tego hoho.

 33. 22 latka chce się ze mną spotykać 😀 Chyba się zgodzę

 34. Ładna i co z tego jak przewrotna kłamczucha psychopatka i wredna oszczerczyni manipulantka . Zdemaskowała Chmiela i jego szubrawnie brwsa ,sedzie Kaczorowską i prokuratora zdemaskowała na korupcyjnych usługach itd.
  A firma świnie ani myśli mi wypłacić kase i przestepców pracownikow posłać na rehabilitacje . To szuje a nie firma !!!!

 35. Przyobserwuj jaka jest ona relacje z rodziną itd . Do barabarzenia sie nie spiesz żeby cie nie ciągała po sądach 10/ lat 😉

 36. Ewelina nie wiem czy ładna bo jej nie znam i raczej nie poznam

 37. Sergi ja se 32 przygadałem ,nawet ładna ale ja to na to co ma w mózgu patrze 😉 dupa sama sie obroni 😉

 38. To prawie jak krowiarka:)

 39. Do kogoś kto nazywa mnie świrem – tylko że tam większość moich wpisów jest na temat

 40. Jak ci życie miłe to lepiej żebyć nie wpadł w lspy tej bestii. Mnie se upodobała i Chmiel jej kupił sąd. I ona tymi śmieciami rygorem ssr-mkp molestowała 🙂 seksualnie i manualnie 😉 strasznie .Dobrze że tylko jej musiałem spełniać …

 41. Ja bym się na niej szybko poznał, zanim by mnie w coś wkręciła już bym ją porzucił

 42. Spadam ak, czekałem na kogoś ale się nie doczekałem. Do wieczora

 43. Chyba byś musiał mieć fiuta długiego na 350 km s i wtedy w to wątpie . Ona chce i ma i gnoi .Chmiel jej pajacem czytaj siepacz .

 44. ak wez czlowieku idz sie leczyc to temat o szpitalu

 45. No chory kraj to Polska i te kmioty co naród garbacą ciężką pracą. Na wzajem .

 46. pierwsze zawsze jest imię/Cezary/ więc jeżeli już to dr.Mirosław

 47. czy wiecie ze szpital juz kilka lat temu zabral pielegniarkom pieniadze z socjalnego ktore im sie nalezaly to byloby po kilka tysiecy na glowe i do tej pory im nie oddal mimo ze sąd ustalil ze szpital ma zwrocic i dalej nie zwrocili

 48. Pielęgniarki itak są traktowane jak balast. Tylko jak by nie one to NFZ by kasy nie przelewał na konta. Jak umarła komuna to złodzieje kradną fundusz socjalny dla siebie i swoich a załona to murxyny. Psia ich mać jak polska długa i szeroka same złodzieje co tylko kasę wyprowadzać potrafią. Ostatni w Polsce gasi h a te niech se sami pracują. Niech pielęgniarki radą prezydenta znajdą dobie lepiej płatną pracę i kredyty wezmą na domy mieszkania i samochody.

 49. Zlikwidować przymusowe ubezpieczenie!

 50. Przymusowo to co ja musiałem spełniać Krowiarce łał.A najzabawniejsze było mi usłyszeć ,że Krowiarke zmuszałem do żeniaczki i to w taki sposób że aż usiadłem na tyłek . Wedle niej to zarobiony byłem w tych jej …zmuszaniach mnie . Sergi i faceci nie mówcie za dużo w slkepach paniom dxień dobry bo wam swe rojenia w siebie włożą dowcipnie niedowcipnie he 😉 Te jej xmuszanie mnie do sexu kupił jej wujaszek Chmiel wpierw u ciotki sedzi a potem Kaczorowskiej mendy preparatorki oszczerczej waxeliniary Chmiela.

 51. Jedno pytanie. Zarzutów wiele odpowiedzialności ZERO. Kto kogo broni i kryje. Takich przekrętów to nawet za „sekwestatora” nie było.

 52. ‚ak’ to Ty nie na Warszawskich Targach Książki, tylko tu się jeszcze slinisz?

 53. Mądralo a żebyś wiedział mam wydawcę. Nieźle płaci ale chciał bym mieć wpływ na cenę książki.
  Szykuje się zakończenie tej zbrodni przy zachecie ZUS 😛

 54. Żebyś wiedziała 🙂
  A staruszek już wie o donosie?

 55. Słyszę to samo od paru lat

 56. To wykąpać się i przyjedź do mnie. Zdrowy synuś? Do kogo podobny? Jak do mnie to ładny 🙂 ba!

 57. Oklapnięte uszko ma? Wyrośnie nie bój nic.

 58. Zdrajczyni do szóstej potęgi. A 7 Chmielasty 😉

 59. Nie nadymaj się tak bo narażasz swój układ krwionośny na opuszczenie korytarzy!

 60. -że co? Jakich ?nie kumiem. :-/

 61. Sergi prawie bezbiuściastą intelektualnie w okularach radą i pegowatą a bym wiesz co?

 62. Sergi prawie bezbiuściastą intelektualnice w okularach rudą i piegowatą bym wiesz co? A ty.jak tam?

 63. Mamusiu to ty sie nie nadymaj.Gdybym był chamem to bym Cię rozłożył jedną ripostą, ale nie jestem cham.

 64. Sergi a.może jej rozciapaność już nie nadaje się do rozkładania w tym nawet ripostą?
  Hej mamuśka jaśniej proszę co to mnie ma? I gdzie?

 65. Dr Mąkosa robił operację usunięcia woreczka żółciowego mojej teściowej równo rok temu. Z pozoru prosta operacja. Ale jak się chce to wszystko można spieprzyć. Doktor jedno z wkłuć poprowadził przez pępek. Po zdjęciu opatrunku na pępku powstała przepuklina, która paskudziła się przez parę miesięcy dopóki umęczona kobieta nie poszła do dr Mirosława. Ten prawie od ręki wszystko pięknie posprzątał po tym partaczu.
  Mało tego – dokumentacji badania histopatologicznego nie wydano na żądanie pacjentki, bo „doktor przyszedł i zabrał” (po co, pytam???).
  Mało tego – w styczniu teściowa dostała ostrego zapalenia trzustki, co też było pochodną źle wykonanego zabiegu.
  Obecnie znów jest w szpitalu. Czeka ją kolejna operacja, bo zdiagnozowano kamicę w przewodzie żółciowym. Razem z nią leży kobieta, której dr. Mąkosa również usuwał woreczek. W jej przypadku historia z pępkiem i przepukliną była identyczna, tylko że ma ona tak zmasakrowany brzuch, że dr Cezary nawet nie chciał przykładać do tego ręki, bo bał się co zastanie w środku.
  Dlaczego taki lekarz nadal czepia się leczenia ludzi?

 66. Bo to zaden lekarz tylko rzeznik jest i powinien pracowac w rzezni a nie w szpitalu. I dopuki tego nie pojma nasze wlade władne cos z tym zrobic to bedziemy mieli doktorów o których sie mówiło ze operacje wykonano prawidłowo a ze akurat pacjent nie przezyl to pryszcz.

 67. Piotrze pisanie za plecami to ma znamiona oszczerstw. Ale dodaj sobie do wywiadu lekarskiego ludzkie zakłamanie to lekarze nie są duchami świętymi żeby wiedzieli coś co pacjent ukrywa.
  A ty ak@ to pisz ostrożnie bo ja nie będę za twe duperele jeździł po sądach.
  Póki to tak się pisze a pukanie np do drzwi czy no wiesz to tak zapiszesz. Nie rób ze mnie niegramotnego podszywaczko.

Zostaw komentarz

Redakcja "NOWa Gazeta Biłgorajska" NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZAMIESZCZONE KOMENTARZE!