Tereszpol, Z nowej gazety

Strażacy ćwiczyli w Tereszpolu (foto)

Opublikowano 08 października 2016, autor: Redd.

6 października 2016 r. na terenie gminy Tereszpol odbyły się ćwiczenia podmiotów KSRG z udziałem innych służb i instytucji z powiatu biłgorajskiego na podstawie opracowanego założenia, przewidującego tzw. rajd terenowy.

W trakcie ćwiczeń zastępy OSP realizowały zadania z poszczególnych dziedzin ratownictwa m.in. w zakresie gaszenia pożarów wewnętrznych w budynkach użyteczności publicznej, pracy ze sprzętem do ratownictwa wysokościowego, ratownictwa technicznego, obsługi pilarek spalinowych do drewna oraz agregatów prądotwórczych.

Jak relacjonuje st. kpt. Albert Kloc, oficer prasowy KP PSP w Biłgoraju, OSP z KSRG realizowały wyznaczone zadania operacyjno-techniczne na przygotowanych stanowiskach rozlokowanych na trasie Tereszpol Zaorenda – Szozdy – Tereszpol Kukiełki. W ćwiczeniach udział brały następujące siły i środki:

– Komenda Powiatowa PSP w Biłgoraju, 

– 7 jednostek OSP z KSRG z terenu powiatu biłgorajskiego,

– Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Biłgoraju,

– Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Tereszpolu Zaorenda,

Po zakończonych ćwiczeniach podsumowania ćwiczeń dokonał Komendant Powiatowy PSP w Biłgoraju bryg. Wiesław Krent obserwatorem ćwiczeń był m.in. Wójt Gminy Tereszpol Jacek Pawluk oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Biłgoraju Krzysztof Łobejko.

Komentarze

  1. Łobejko talent lepszy od poprzednika aby go macierwicz nie wziął do terytorialnej obrony,bo razem ledwie się ruszają,powinni odpocząć.

  2. Ruskie zwożą rakiety do granicy z Polską ćwiczta ewakuacje miast bo kiedyś wojna bedzie

  3. A wójt to się do Lipowca przeprowadza? bo tam co rusz to nowa inwestycja a w Tereszpolu nic

Zostaw komentarz

Redakcja "NOWa Gazeta Biłgorajska" NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZAMIESZCZONE KOMENTARZE!