Frampol, Z nowej gazety

Jesienne barwy na Roztoczu

Opublikowano 09 listopada 2016, autor: UM Frampol

Chętni uczniowie klasy VI szkoły podstawowej i klasy II gimnazjum w ramach obchodów „Święta Drzewa” przebywali na wycieczce w Lasach Kąteckich, zorganizowanej przez Krystynę Borsuk i Bożenę Sarzyńską, nauczycielki Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu.

 Spotkanie miłośników przyrody uświetnili zaproszeni goście: leśniczy Tomasz Kulesza, pracownik Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, oraz Agnieszka Korgul, przedstawiciel Urzędu Miejskiego we Frampolu.

Wędrując leśnymi drogami, uczniowie poznawali środowisko naturalne lasów iglastych i liściastych. Leśniczy opowiadał ciekawostki o drzewach i krzewach typowych dla okolicznych lasów. Uczestnicy obserwowali przyrodę i zachodzące w niej przed zimą zmiany, podziwiali piękne kolorowe liście. W związku z sezonem grzybowym pojawiło się wiele pytań dotyczących rozpoznawania grzybów. Na wycieczce nie zabrakło również ogniska i pieczonych kiełbasek.

Wyjazd w teren był również zachętą dla uczniów do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym „GreenGo”. Celem projektu jest podniesienie świadomości odbiorców w zakresie roli zielonej infrastruktury i sposobów jej zrównoważonego kształtowania na terenach wiejskich. Adresatami działań projektowych są samorządowcy oraz mieszkańcy wybranych gmin województw mazowieckiego i lubelskiego. W ramach konkursu edukacyjnego uczniowie we współpracy z przedstawicielami urzędu oraz starostwa przeprowadzą lokalną inwentaryzację elementów zielonej infrastruktury, a jej wyniki zamieszczą na geoportalu. To przykład działania, które z jednej strony posiada walor edukacyjny, a z drugiej ma wymiar praktyczny, bo pomoże w inwentaryzacji zasobów przyrodniczych oraz walorów krajobrazowych i kulturowych gminy.

Projekt „GreenGo! Zielona infrastruktura na terenach wiejskich ostoją różnorodności biologicznej”, w którym udział bierze gmina Frampol, realizowany jest przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa, ośrodek specjalizujący się w przetwarzaniu i udostępnianiu informacji o środowisku oraz upowszechnianiu zastosowań nowoczesnych technologii informacyjnych, działający na rzecz ochrony różnorodności biologicznej w Polsce. Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Komentarze

  1. Ale sensacja ,przeszły się z dziećmi i nie były na lekcji ,nie były w szkole i wielkie cuda uczyniły ,tym bardziej ,że uczyniły to dwie jakże niepopularne siostry , bodajże pochodzące i mieszkające w Wólce Abramowskiej a nazwiska mają po mężach.Takie osoby co wolą chodzić po wycieczkach niż być w szkole,to nauczanie w szkole im nie pachnie. A może mają tam swój las i sprawdzały przy okazji jego stan.

  2. Te osoby tam przebywające na wolnym od nauczania mogły policzyć dziki ile ich było,bo jak ich nie chcesz to są ,a jak ich pragniesz ,to się gdzieś podziały.Jak widać i słychać to siostry zrobiły rodzinną wycieczkę i miały wolne w nauczaniu w szkole,czy im zapłacono za to?

  3. A to na grzyby się wybrali,zbierali na konto tych dwóch pań,ciekawe ile nazbierały ,bo liści to na pewno nie brakowało.Czy godzina lekcyjna im wystarczyła ,czy trzeba było cały dzień.Ale sukces odtrąbiony ,będzie awans za taki wyczyn.

  4. Ktoś tych Pań nauczycielek nie lubi.

  5. O jak się lansują te siostry ale dyrektorem może zostać tylko jedna z nich.

  6. Po co taka kampania, z nazwiskami ,w niczym szczególnym się nie pokazujecie,a więcej kadzenia ,pijaru ,prawie tak jak u Tuska.Kogo wy nie lubicie to wiecie dobrze,nie wykazujcie zdziwienia.

  7. Kiedy następna eskapada w tym gronie to ja mogę dołączyć,będzie wzmocnienie ale parę lekcji w szkole i góra na dwie godziny wolnego,nie więcej ,bo nie przystoi.Nie chciałbym ,aby Pani Cieszewska miała problemy za zbytnią swawolę.

Zostaw komentarz

Redakcja "NOWa Gazeta Biłgorajska" NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZAMIESZCZONE KOMENTARZE!