Frampol, Z nowej gazety

Pszczelarski jubileusz we Frampolu

Opublikowano 22 listopada 2016, autor: Red.

Miejsko-Gminne Koło Pszczelarzy we Frampolu ma już 40 lat. Okrągłe urodziny pszczelarze świętowali w minioną niedzielę. Była Msza św., gratulacje i życzenia, a także odznaki pszczelarskie dla najbardziej zasłużonych członków koła.

Jubileuszowa uroczystość rozpoczęła się Mszą św. dziękczynno-błagalną w intencji pszczelarzy w kościele parafialnym we Frampolu. Odprawił ją i homilię wygłosił ks. proboszcz Andrzej Stefanek. Ks. kanonik nawiązał do patrona pszczelarzy św. Ambrożego i złożył życzenia pszczelarzom, ich rodzinom i wszystkim wiernym. W darach ołtarza na ręce kapłana frampolscy pszczelarze ofiarowali paschał i miód.

Po nabożeństwie uczestnicy spotkali się na swoim jubileuszu. W imieniu członków koła pszczelarskiego wszystkich zebranych powitał prezes Jerzy Marczak. Na uroczystości gościli: posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej: Genowefa Tokarska, Agata Borowiec, Piotr Olszówka, były senator Marian Kwiatkowski, przedstawiciele samorządu frampolskiej gminy: przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Kowalik, sekretarz Józef Rudy, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Kazimierz Oszust. Zarząd Roztoczańskiego Związku Pszczelarskiego w Tomaszowie Lubelskim reprezentowali: prezes Janusz Czuwara, dyrektor Adam Wiśniewski, przewodniczący komisji rewizyjnej Marian Klecha oraz pracownicy biura. Pszczelarze, ich rodziny i bliscy mogli się również cieszyć z obecności ks. Andrzeja Stefanka i proboszcza parafii w Tworyczowie ks. Marka Gudza, kapelana pszczelarzy Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej. Okolicznościowy list gratulacyjny do członków związku wystosował burmistrz Tadeusz Niedźwiecki.

Rys historyczny koła przedstawił Waldemar Oleszek. – Z inicjatywy kilku pszczelarzy na czele z pierwszym prezesem naszego koła śp. Jerzym Garbaczem powstało Koło Pszczelarzy we Frampolu, które liczyło początkowo kilkunastu pszczelarzy. Z biegiem lat przybywało członków koła. Na początku powstania pomoc naszemu kołu okazywał Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Zamościu z siedzibą w Tomaszowie Lubelskim, a później i obecnie Roztoczański Związek Pszczelarski w Tomaszowie Lubelskim. W latach 80. koło liczyło 55 członków, którzy posiadali 4300 rodzin pszczelich. Był to okres, kiedy pszczelarze mogli zaopatrzyć się w tańszy cukier, leki i inne środki do produkcji pasiecznej. Na zebraniach przekazywane były informacje i szkolenia dotyczące prawidłowej gospodarki pasiecznej, rozpoznawania i zwalczania chorób pszczół – mówił Waldemar Oleszek. Frampolskie koło zrzeszało głównie rolników. Członkami byli też nauczyciele, spółdzielcy, emeryci. W latach 80. prezesem zarządu koła został śp. Jan Kiełbasa. – Nasze koło nigdy nie zaprzestawało swojej działalności, chociaż zmiany na przełomie lat 90. były dla nas też odczuwalne. Nasze koło wspierało finansowo budowę domu pszczelarza w Kamiannej. W tych latach pojawia się groźna choroba, wywołana przez pasożyta żerującego na pszczołach, warroza, która dziesiątkuje nasze pasieki, z którą walczymy do chwili obecnej – dodawał.

Zasłużeni członkowie koła otrzymali odznaki pszczelarskie. Najwyższe odznaczenie statuetkę ks. dr. Jana Dzierżonia otrzymał Stanisław Kwiatkowski, zaś złotą odznakę Polskiego Związku Pszczelarskiego Waldemar Oleszek. Srebrne odznaki PZP otrzymali: Edward Wójcik, Mirosław Kiszczak, Leszek Stanicki, Krzysztof Oleszek. Brązowe odznaki PZP otrzymali: Helena Odrzywolska, Florian Bryła, Mirosław Buryta, Janusz Papierz, Mieczysław Kaczor, Krzysztof Małysz. W imieniu odznaczonych podziękowania złożył Stanisław Kwiatkowski. Uroczystość zakończyła się pszczelarską biesiadą.

Komentarze

 1. co taki jubileusz jak związek niby jest , a miodu nie wiadomo gdzie kupić,pytac się we Frampolu gdzie to jest nikt nie wie.

 2. Chmiel i banda Krowiarki ma miód za uszami 🙂

 3. A ty masz miod tam gdzie słonce nie dochodzi ćwoku debilny. Znowu sie wciskasz . Ciekawe po co pewnie ci w dekiel sadzi i musisz popuscic. popuszczaj wiec popuszczaj ale najlepiej w gacie. Aha oczywiscie swoje gdybys ty inteligentny inaczej pomiocie nie zalapał:)

 4. Alez sie ci nasi wspaniali połsowie najezdza. Oj najezdza. gdzie imprezka to sa i to w komplecie. Gdzie spotkanie tov ich tez masz. Otwarcie jakies juz sa. I przemawiaja tez. Az gardło czasami boli. Wspaniale by bylo dgybyu chociaz roili to za swoja kasa. Ale niestety. Oni jezdza za nasze pieniadze. By nie pozwolic o soie zapomniec. Nawet na chwile.

 5. Posłowie byli a burmistrz zlekceważył,co to za burmistrz jak miodu nie widział.

 6. Ewelincinego Krowiarkowych stringów ci u mnie dostatek to mam w co SRAĆ.

 7. ciekawosc jak nasrasz w stringi

 8. postawie litre kto nasra na sznurek

 9. Jakieś zawody? 😉

 10. Jak będzie lala w ledzinsach to trząchanie nogawkami na nic się nie zda.
  Krowiarka molestowała mnie seksualnie wmuszanym kolekcjonerstwem jej gaci z rzyci.
  Jak by nie te badki to by nie było gratki.

 11. Ona u krowy babci Stefki podpatrzyła jsk krowaa się owinęła powrozem i wysrała .To u niej nastąpiło oświecenie czyli eureka i zaczęła mnie mordować i okradać swymi pierwszymi majtaskami.A Staremu ojczulkowi pizło w dekla z kompleksem Edypa i pięć razy startował do mnie z biciem.
  Z Chmiela durnia zrobiła z Prezesów tej bandyckiej BRW i z sédziów i prokuratoröw tymi gaćmi. Byście widzieli jak ciskali za nią wbrew wszelkim procedurom jej kamieniami na mnie .Banda ewelincinych zasrańców gacinych.
  A durni bytomskich jsk swymi majteczkami zrobiła .

 12. Jacuś uwali kloca w ledžinsach ,zaszuszy kloca na niciach od stringöw i przegrasz litra.

 13. gorzej jak sraka najdzie nie trafi w stringi

 14. Olszówka chce zostac komendantem OSP

 15. W biedronce
  A tak na poważnie
  Wola Kątecka
  Karolówka
  Korytkow Mały

 16. ak@ ujada jak oszczercza afa Krowiarka złodziejka kasy znajomych przyjaciół pracy i kasy ,przewrotna kłamczucha co z wielu imbecyli zrobiła swych pajaców no i Andrasika skundliło suczę.
  Zborsuczenie to nie choroba tylko patologia 🙂

 17. Kto to andrasik czepiłeś sie kogoś zamiast swojej krowiarki@ hehe

 18. Ona choć zborsuczona to jest moja. I nic nie robi w tym kierunku żeby być prawa, dalej jest gnidą.

Zostaw komentarz

Redakcja "NOWa Gazeta Biłgorajska" NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZAMIESZCZONE KOMENTARZE!