Biszcza, Film, Potok Górny, Z nowej gazety

Uroczyste otwarcie drogi w Goździe Lipińskim (foto/video)

Opublikowano 08 grudnia 2016, autor: NK

Z udziałem leśników, samorządowców i wielu zaproszonych gości w środę (7 grudnia) odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej drogi, która powstała dzięki programowi współpracy leśno-samorządowej. Budowę dróg na terenie powiatu biłgorajskiego zainicjowała posłanka Agata Borowiec.

Z udziałem leśników, samorządowców i wielu zaproszonych gości 7 grudnia (w środę) odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej drogi, która powstała dzięki programowi współpracy leśno-samorządowej. Budowę dróg na terenie powiatu biłgorajskiego zainicjowała posłanka Agata Borowiec.
Uroczystość skupiła wielu zacnych gości. Przybył przedstawiciel Ministerstwa Środowiska, a jednocześnie dyrektor Biura Gabinetu Politycznego Paweł Pliszka, Krzysztof Janeczko z Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Jerzy Sądel z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu Witold Marucha, starosta biłgorajski Marian Tokarski, wójtowie gmin powiatu biłgorajskiego oraz powiatów sąsiednich, m.in. burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal, starosta powiatu janowskiego Grzegorz Pyrzyna oraz wójt gminy Tomaszów Lubelski Marzena Czubaj-Gancarz. Na wstępie zebranych gości powitali przewodniczący Rad Gmin Biszcza oraz Potok Górny, a także posłanka Agata Borowiec, która zainicjowała program współpracy leśno-samorządowej w powiecie biłgorajskim.
– Program współpracy leśno-samorządowej jest ogromnie ważny dla naszego powiatu. W tym roku w ramach pilotażowego programu współpracy leśno-samorządowej otrzymaliśmy blisko 17 mln zł. Jest to 44 proc. wszystkich środków, które przeznaczono na współpracę z samorządami w skali kraju – mówiła posłanka Agata Borowiec. – Jest to ogromne wyróżnienie dla naszego powiatu, który ma spore potrzeby w zakresie budownictwa dróg leśnych. Te drogi nie mogły być realizowane w ramach innych programów, ze środków krajowych, ze środków urzędu marszałkowskiego, wojewódzkiego czy Unii Europejskiej. Dlatego należy szczególnie docenić rolę Lasów Państwowych i ich wolę w partycypowaniu kosztów tych inwestycji. Tutaj, realizując współpracę z samorządami, w sposób bardzo transparentny, można budować drogi, które służą nie tylko Lasom, ale i samorządom, a przede wszystkim służą mieszkańcom – dodała posłanka.
Posłanka dziękowała wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania drogi, w szczególności za współpracę i wsparcie dziękowała ministrowi Janowi Szyszce, za podjęcie tej inicjatywy dyrektorowi generalnemu Lasów Państwowych inż. Konradowi Tomaszewskiemu, wójtom Edwardowi Haci i Zbigniewowi Pyczce, staroście Marianowi Tokarskiemu oraz radnemu Rady Powiatu Józefowi Borowcowi, który szczególnie zabiegał o budowę tej drogi.Szczególne słowa uznania za codzienny trud, zaangażowanie i dopilnowanie wszystkich szczegółów posłanka złożyła na ręce Marii Góralskiej, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju. Do podziękowań dołączyła się także społeczniczka z gminy Biłgoraj Marianna Minkiewicz. Skierowała ona wyrazy wdzięczności do Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych i posłanki Agaty Borowiec. Marianna Minkiewicz wspomniała, że z tego samego programu powstaje droga w jej gminie i jest to rzeczywisty przykład dobrej zmiany władzy w kraju.
Po konferencji przyszedł czas na przecięcie wstęgi. – Niezmierna radość i wielka satysfakcja z tego, że taki odcinek drogi blisko 3 km powstał w gminie Biszcza – mówił podczas otwarcia wójt Zbigniew Pyczko. Dziękował poseł Agacie Borowiec za zaangażowanie. – Jesteśmy z tego dumni i zadowoleni. Ta droga będzie służyła wszystkim użytkownikom przez wiele lat – dodał wójt gminy Potok Górny Edward Hacia.
W drugiej części uroczystości przecięto także symboliczną wstęgę na drodze powiatowej w miejscowości Lipiny Górne-Borowina.

Komentarze

 1. Kiedy był 0 grudnia?

 2. W święto 6 Króli:)

 3. DZIĘKUJEMY RADNEMU JARKOWI LIPCOWI ZA TĄ DROGĘ W LIPINACH GÓRNYCH I PANI POSEŁ W GOŹDZIE LIPIŃSKIM AGACIE BOROWIEC —-DZIAŁAJCIE DALEJ . MŁODZI AMBITNI TAKICH NAM TRZEBA…….

 4. Masz rację po co tam ci wszyscy dwie osoby reszta po co

 5. Ale was do tej wstegi jakby setki kilometrów drogi było oddane.

 6. Co za paradoks, dziękują tym, którym drogę zrobili, przecież to droga powiatowa, wójtowie i mieszkańcy ich gmin są użytkownikami. A obowiązkiem starostwa jest utrzymanie i naprawa tych dróg.

 7. Ile tej drogi że trzeba ją tak uroczyście otwierać? Ot polski grajdołek, niedługo zaczną świętować budowę kawałka chodnika. Staranie sie i dbanie o drogi to obowiązek a nie wyczyn urzędników. A za wykonywanie obowiązku służbowego nie robi się święta

 8. Brawo Poseł Agata Borowiec

 9. Moja ulubiona pani Agatka coś przychudawa prawda?
  Krowiarka to jak poszła VW tango i zborsuczenie to rzyci dostała.

 10. I jeszcze jedno pani Agatka nie jest modliszką bo modliszki drög nie budują ani mostów nie palą. I tak oto mamy budowniczą.
  🙂

 11. A jak sami tak świętują to dlaczego nie zaprosili LUDZI którzy tą drogę zrobili.No ale jak to, urzędnik i zwykły pracownik przy jednym stole?????

 12. Dzieś żadnej baby z Gozdu nie widno na szosie?!Same łobce gymby..

 13. Najważniejsze,że ksiądz jest.

 14. Tolu to przyjezdne sobie dorabiają .Ty zazdrośnico.

 15. Co za rozłam w Pisie Agata jak zwykle osobno , Piotr osobno .

 16. Co się stalo że nikt jeszcze nie poniża pani Borowiec? Że źle ubrana, że za blada, w ogóle że wszystko to jej wina. Trole mają więcej rozumu pod czapką? Aż milo poczytać gdy nie ma tych oszolomów i ich wypocin

 17. A widzisz Pisiorek sam podjudzasz…. A Agata jaka jest, każdy widzi! 🙂

 18. A te wszystkie uroczyste otwarcia czy zamknięcia to mnie wkurzają. Toż to normalna praca, należy ją solidnie wykonać aby ktoś, kto będzie z tego korzystał nie psioczył zaraz, że bubel. A świętowanie teraz to nadużycie! Te wszystkie godziny pracy zaproszonych to strata pieniędzy w większości przypadków i niestety częściowo godzin płaconych przeze mnie(bo państwowych lub samorządowych). I tyle na ten temat!!

 19. Sarmatę popieram to tylko kawałek drogi

 20. W Goraju kiedyś była Msza i chyba procesja z okazji otwarcia oczyszczalni ścieków. Nie nadużywajmy sacrum

 21. Nie jest dobrze jeśli fetujemy to że urzędnicy wykonują ustawowe obowiązki.

 22. Pani Agatka to jest kobieta z klasą 🙂
  Moja ulubiena 🙂

 23. A moja tez nie.

 24. Msza była ale dla opamiętania się przeciwników budowy oczyszczalni,z tego co pamiętam to przed wyborem wykonawcy , bo była mocna grupa ludzi ,torpedująca budowę Gawda ,Jabłoński i inni ,którzy teraz rządzą gminą o czym Czesław nie wiedział,modlitwa ta dała opamiętanie i po 5 – 6 latach niemocy mamy nową.

 25. Kurcz wszędzie drogo otwierja tylo posasiedzku w tarnogrodzie chyba lasów nie ma i digi nie ma a szkoda .

 26. glaje się doczekali drogi w koncu

 27. zasluga P. PYCZKO ZBIGNIEW i P. AGACIE BOROWIEC

Zostaw komentarz

Redakcja "NOWa Gazeta Biłgorajska" NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZAMIESZCZONE KOMENTARZE!