Frampol, Z nowej gazety

Zaplanowali inwestycje na 2017 rok

Opublikowano 23 grudnia 2016, autor: UM Frampol

We wtorek, 20 grudnia, odbyła się XXIII sesja Rady Miejskiej we Frampolu VII kadencji. Podczas przedostatniego w tym roku posiedzenia radni uchwalili m.in. przyszłoroczny budżet.

Obrady otworzył przewodniczący Wojciech Kowalik, który przywitał wszystkich i przedstawił porządek sesji. Założenia budżetu na 2017 rok przedstawił Tomasz Kurasiewicz, skarbnik gminy.

Przyszłoroczny budżet przewiduje po stronie dochodów ponad 22,88 mln zł, a po stronie wydatków niespełna 23,42 mln zł. Przychody planowane są w kwocie 2,93 mln zł, a rozchody na poziomie 2,4 mln zł.

Dochody własne gminy Frampol to 15,73 mln zł, a dochody zlecone 7,14 mln zł. 38 proc. dochodów budżetu gminy stanowi subwencja ogólna, a 32 proc. dotacje celowe, 8 proc. to dochody z podatków lokalnych, 9 proc. to udział gminy w podatku CiT i PiT, a 10 proc. to dotacje do inwestycji. Subwencja wyrównawcza to ponad 4 mln zł, a subwencja równoważąca to 170 tys. zł. Wydatki gminy Frampol na 2017 rok planowane są w kwocie 20,41 mln zł – wydatki bieżące i 3 mln zł – wydatki majątkowe (inwestycyjne).

 Najważniejsze planowane inwestycje to m.in.: budowa kanalizacji w miejscowości Rzeczyce, adaptacja pomieszczeń na przedszkole w Szkole Podstawowej w Woli Radzięckiej, przebudowa boiska piłkarskiego KS „Włókniarz”, zakup samochodu strażackiego dla OSP Komodzianka, wykonanie wiat przystankowych w Niemirowie oraz budowa oświetlenia ulicznego w miejscowościach Pulczynów, Sokołówka i Wola Kątecka. Na zakończenie sesji burmistrz Tadeusz Niedźwiecki przedstawił informacje o pracy pomiędzy sesjami i podsumował zaplanowany przyszłoroczny budżet.

Komentarze

 1. Niedzwiecki zadłużył naszą gminę i ledwie ledwie to wszystko cipie,tak małych pieniędzy na inwestycje to jeszcze nie było w historii,planuje wiatę przystankową, co kosztuje 4 tysięcy,ale plany zeszły na psy jak cała władza,

 2. Dupcys jak ten imbecyle ze šmigłem pod szyją gdy zbierał elektorat wyborczy.Nie masz zielonego pojęcia ani nawet bladego o makroekonomii. W makroekonomii masz rację a
  le to se moźesz przysyłać do swego budżetu domowego albo małej firemki.
  Golcowi żaden bank nie skredytuje niczego.

 3. W mikroekonomii masz rację bo to juź babcie wiedziały że kredyty to ostateczność a makroekonomia na kredytowaniu stoi i nadzorze bankowym budżetu państwa.

 4. Gmina Frampol

  ECO-EFEKTYWNY Frampol Etap II

  wartość projektu – 4 mln 104 tys. zł

  kwota dofinansowania – 3 mln 017 tys. zł;

 5. niedzwiecki 165 tysiecy zlotych zarobku tyle co 16 emerytów razem, ponad 13 tysięcy miesięcznie,za co tyle kasy,jakoś tego eco nie widać w budżecie,kto tyle dał,ja też chciałbym.

 6. Chory diabelski system ekonomiczny tyle daje.Za komuny by mu bezpieka plecy przetrzepała i różnych braczy kasy tyle nie było.

Zostaw komentarz

Redakcja "NOWa Gazeta Biłgorajska" NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZAMIESZCZONE KOMENTARZE!