Z nowej gazety, Z powiatu

Pozbądź się długów

Opublikowano 11 stycznia 2017, autor: EZ

Wpadłeś w zadłużenie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych? Skorzystaj z pomocy doradcy w ZUS. Od Nowego Roku instytucja zapewnia takie wsparcie między innymi w Chełmie i Biłgoraju.

Zmienił się sposób obsługi klientów, którzy wpadli w długi z powodu nieopłaconych składek. Od stycznia mogą korzystać z pomocy doradców. – Prowadzimy klienta za rękę od samego początku aż do momentu, gdy zadłużenie zniknie. Pomagamy dobrać formę wsparcia, jaka przysługuje przedsiębiorcy, wypełnić wniosek, skompletować dokumentację niezbędną do podpisania umowy – mówi Irena Skubis, doradca ds. ulg i umorzeń w biłgorajskim ZUS. Doradca jest do dyspozycji dłużnika także w trakcie realizacji umowy z Zakładem. – Wiemy, że na rynku prywatnym działają firmy, które oferują odpłatną pomoc w złożeniu np. wniosku o układ ratalny. Tymczasem profesjonalne wsparcie w tym zakresie można otrzymać bezpośrednio w ZUS i to za darmo. Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami – dodaje dyrektor Oddziału ZUS w Biłgoraju, Zbigniew Wasąg.

Przedsiębiorca, który wie, że zabraknie mu środków na opłacenie składek, może umówić się z ZUS na późniejszy termin zapłaty. Jeśli natomiast dług już istnieje, można rozłożyć go na raty. To zresztą najpopularniejsza forma pomocy, z jakiej korzystają płatnicy w regionie. W ubiegłym roku do Oddziału ZUS w Biłgoraju wpłynęły 544 wnioski o układy ratalne. W wyjątkowych okolicznościach przedsiębiorca może się ubiegać o umorzenie długu wobec ZUS.

 

Małgorzata Korba

regionalny rzecznik ZUS

w województwie lubelskim

Komentarze

  1. A jak się pozbyć ZUS i w skarpecie ubezpieczać swoją starość? Przecież nie będzie emerytur

  2. A ja nie chcę w ogóle płacić haraczu na ZUS. Dlaczego ta państwowa piramida finansowa jeszcze istnieje??? Konstytucja RP mówi o tym, że obywatel MA PRAWO a nie obowiązek do ubezpieczenia społecznego. A mieć prawo tzn. mieć wybór!!! NIE DLA ZUS !!!

Zostaw komentarz

Redakcja "NOWa Gazeta Biłgorajska" NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZAMIESZCZONE KOMENTARZE!