Aktualności, Z nowej gazety, Z powiatu

Kazimierz Paterak starostą (Zdjęcia)

Opublikowano 10 stycznia 2017, autor: red.

Dziś obyła się sesja Rady Powiatu podczas której przyjęto rezygnację Mariana Tokarskiego z funkcji starosty biłgorajskiego. Przed głosowaniem Henryk Paska, przewodniczący Klubu Radnych PiS w Radzie Powiatu poinformował, że jego koledzy partyjni nie będą brali udziału w głosowaniu. – Radni Klubu PiS nie będą uczestniczyć w rozgrywkach obecnej koalicji PSL-u i Biłgorajszczyzny. Dla nas jest to niezrozumiała wewnętrzna gra o stanowiska – mówił. Pierwsze głosowanie dotyczyło odwołania starosty. „Za” głosowano 15 radnych, 8 wstrzymało się od głosu. Następnie głosowano nad wyborem nowego starosty. Stanisław Lewandowski zgłosił kandydaturę Kazimierza Pateraka. Głosem 18 radnych, przy 5 głosach bez dokonania wyboru został on starostą.

W związku z tym, że Paterak był dotychczas przewodniczącym Rady Powiatu wybrano nowego przewodniczącego. Został nim Piotr Majcher. jego kandydaturę zgłosił radny Zenon Iskra. W tajnym głosowaniu „za” głosowało 18 radnych, 4 nie oddało głosu.

Tego dnia dokonano również wyboru wicestarosty i członków Zarządu Powiatu. Tu zmian nie było. Pozostała dotychczasowa obsada.

Jarosław Piskorski został wicestarostą (17 radnych „za”, 1 „przeciw”, 4 bez dokonania wyboru). Jarosława Lipca wybrano na etatowego członka Zarządu Powiatu (18 radnych za”, 1 „przeciw”, 2 bez oddania głosu).

Alfred Sobótka nadal będzie członkiem Zarządu Powiatu (15głosów „za”, 3 „przeciw”, 3 bez oddania głosu). Również członkiem Zarządu Powiatu jest Jerzy Krasoń (15 głosów „za”, 2 „przeciw”, 4 wstrzymujące się).

Komentarze

 1. Zczyścili pięknie Tokarskiego , za hamowanie rozwoju powiatu i ten co kwiaty składa to pół roku wcześniej sprytnie nie pomógł Tokarskiemu i został obalony z Prezesa PSL,było dobrze między nimi ale w konia się robili . Gdyby w porę odszedł to zapewne nie byłby zwykłym radnym.Stosował intrygi i rykoszetem trafiły w niego,zwykły radny i to za dużo.

 2. ŻENADA I PONIŻENIE

  Żenada i poniżenie dla ludzi i wyborców PiS powiatu Biłgorajskiego. Z rozkazu Taxiarza z Zamościa Zawislak radni powiatowi PiS mieli zakaz aktywnego uczestniczenia w głosowaniu i innych czynnościach radnego. Efekt głosy liczyli sami sobie (psl), Won z naszego powiatu pseudo ośle od podwyżek poselskich i rozdawania posadek.

 3. W Państwowym budynku (nasz wszystkich) Nadleśnictwa Biłgoraj odbywają sie co miesięczne narady i zebrania PiSu.A wszystko to na koszt skarbu państwa (za nasze pieniądze), prąd, woda, świetlica, ogrzewanie, napoje, ciasteczka, a nawet samochód służbowy Nadleśnictwa itp. I to jest Prawo i Sprawiedliwość? – to jest złodziejstwo!!!

 4. Słuchaj buraku nie wiem co czujesz do mojej ulubionej partii PIS !!! , w każdej jest to samo tylko nie wiesz o tym bo jesteś ułomny. Pamiętam kilka lat wstecz jak dla partii politycznej była specjalna msza opłatek i zabawa na hali budowlanki za pieniądze podatnika partia pis w tym udziału nie brała kpw.

 5. Polityka i religia to opium dla ludu !
  To już lepiej pisać o dupie Ewewelinie 😉

 6. A moze napisz cos o sobie ty z Bytomia czy gdzies sie tam zaszył. Dawno juz nic nie pisałes o swoich wyczynach. napisz cos chetnie poczytamy. tworzymy grono twoich wiernych czytelników i kazde twoje słowo notujemy zapisujemy i sprawdzamy. O j bedzie sie działo jak sie to wszysko okaze prawda. Oj bedzie. Ale jesli nie bedzie to zrobimy tobie ciepło koło tyłka. I tez sie bedzie działo. nawet nie wiesz ile. A z tym tyłkiem to zartowalismy. Nie my ale koledzy pod cela cie beda zachodzic od tyłu. Nie beda tez pytac o zgode. Chyba ze do wariatkowa uciekniesz gdzie w sumie ci blizej. Ale i tam znajdzie sie jakis sposób:)

 7. A napisze Ci i Wam.Ja prawdy sie nie boje.
  W tym roku się rozstrzygnie być albo nie być tych oszczerczych ścierw spod syndykatu zbridni brw-sąd .
  Terefere jużbsię zląkłem ,aż mi zmalał 🙂
  Napisze ale nie teraz bo jade do polskiego skundlonego protekcjonistycznego sądu.
  Z mottem na ustach,,Każde gówno ominiesz a protegowanej sądu NIE ” 🙂

 8. Ja serdecznie życzę p. Tokarskiemu szczęśliwej i długiej emerytury, a P. staroście K Paterakowi aby nie był gorszym starostą od poprzednika a lepszym .

 9. PSL nie powinno już istnieć.
  Kto do tej partii należy klika,która zniszczyła wieś.
  Tokarom to tyle lat ubóstwa co było dobrobytu.

 10. A ja życzę Tokarskiemu aby chociaż część krzywdy i draństwa jakie zrobił wielu, właśnie na emeryturze powoli odebrał,już samo wypchanie za burtę o czymś świadczy,co się stało,że Tokarskiej zabrakło na sesji,zawsze oboje byli nierozłączni ,głosu nie zabierała?

 11. Jak widać zamienili się ,wszystko poukładane,tyle czasu trzeba było czekać,grupa biłgorajska nie dopuściła ,bo Tokarski byłby przewodniczącym Rady,gdyby nie jego zachłanność i buta ,to wtedy , gdy pierwszy wniosek wpłynął i gdyby wtedy zrezygnował,bez problemu byłby przewodniczącym rady powiatu,nie wiedział kiedy odejść,aż jak nie było wyjścia to biała flaga,pokazał jaki jest,główny hamulcowy dla młodych , wreszcie wyautowany,teraz pora na Klesia,

 12. Ludzie co wy robicie!!!..Paterak ???!!..aż mi w gardle zaschło,,on był już wójtem w Obszy i co tam dobrego zrobił??!!..jedynie swoje gospodarstwo podreperował nic po zatym!!!

 13. To po co jesteście jak się nic nie dzieje to nie stać narodu na sprawiedloiwość.

 14. To teraz zapewne znowu będzie się ustalało pobory dla nowego starosty?? A może już nie będzie pazerny? Życzę właściwych decyzji nowemu staroście w służbie publicznej!!
  Podziękowania dla Tokarskiego za decyzję i za wszystko to, co zrobił dobrego dla powiatu!!

 15. niech PiS wyrzuci tych co głosowali na PSL, natychmiast albo nie głosuje na PiS

 16. A co dobrego Tokarski zrobił dla powiatu,rozgrywał Małyszka,Dechnika,śp. Piętaka ,rozgrywał Schodzińskiego,Śp Onyszkiewicza też rozgrywał i to nieżle,rozgrywał śp, Bartnika sekretarza powiatu , rozgrywał Wójta Pyczko , rozgrywał wielu i w końcu sam się rozegrał ,że z wysokiego starosty spadł na radnego-bezradnego,chyba dobrocią było ,że dwudziestu paru emerytów pracowało po parę lat w powiecie i równolegle brało emeryturę,a młodzi czekali na ulicy co z nimi ,wielu wyjechało i fizycznie pracują u kapitalistów,

 17. Panie Andrzej sam kuglowałeś z PSL a teraz udajesz cenzora,jesteś zplamiony i nie wiarygodny,

 18. Onbażał wilk razy kilka,obnażyli i wilka .

 19. ARION SZPITALE TOKARSKI PROWADZIŁ , TAK WYPROWADZIŁ ,ŻE WSZYSCY WYBIERAJĄ SZPITALE W NISKU.JANOWIE,LEŻAJSKU,ZAMOŚCIU,LUBLINIE , A MASOWO POMIJAJĄ SZPITAL ARION W BIŁGORAJU,W OSTATNIM ROKU ZMARŁO PRAWIE 500 OSÓB,TAKĄ DOBROĆ MAMY OD Tokarskiego,

 20. Michał Furlepa głosował za wicestarosto z PSL Jarosławem Piskorskim

 21. Szarlip latał po Goraju za wójtem z PSL co to za PIS. Furlepa i Kozina z Pis mają sprawy prokuratorskie za przekręty

 22. Tego PIS u w Biłgorajskiem to z pięć odłamów,oni się nigdy nie pozbierają,Szarlip za wójtem z PSL latał jak na ,,sraczkę,, ale go pogonili poza Goraj,widocznie się na nim poznali,ludzie mówią ,że jest pis ,raz mówią ,że go nie ma.Widać ile głów tyle pisów,

 23. Pisu w Biłgoraju przecież nie ma. Zrozumcie że wasze głosy służyły tylko do zdobycia ciepłych posadek w sejmie i rozepchaniu rodziny i znajomych po stołkach. Ja tez w następnych wyborach będę startował i już zapowiadam że obiecam wam drodzy wyborcy wszystko co tylko zechcecie. Absolutnie wszystko. Pozdrawiam , wasz przyszły poseł.

 24. Nawet komuniści i agentura najgorszego sortu potrafią się zjednoczyć a prawica jest podzielona

 25. gminny do mieszkanki

  chodzi o koryto

 26. Stronnictwo ruskie, pruskie i judeoamerykańskie się zwalcza ale w kluczowych momentach są solidarni. Przykre że nasi wrogowie potrafią się jednoczyć przeciw nam a my się dzielimy na ziobrystów kaczystów mocherów narodowców itd i zamiast się bronić walczymy między sobą

 27. Można się różnić ale prawica co atakuje PiS to zdrajcy, bo to jedyna partia niepodległościowa co ma szansę zatrzymać czerwoną zarazę z zachodu. Ci co kopią dołki pod PiS nie zależy im na wolności

 28. Maniek ty biszczański wsioku-zabierz ze sobą swojego protegowanego Mańka Klechę. który 12 września obchodził 70 urodziny a dalej trzymałeś go na ciepłym stołku dyrektora LO im ONZ mimo tego, ze pobiera prawie 65 tyś zł emerytury.

 29. Klesio przymierza sie do rezygnacji ,bo na ulicy go palcami zaCZYNAJĄ POKAZYWAĆ,TRZĘSIE główką ,myśli ,że 18 latek,coraz mniej się pokazuje , może skutkuje słuszna krytyka,TO KOLEJNY HAMULCOWY,WIELU MŁODYCH SIĘ ZABŁĄKAŁO,ŻONA DUŻO MĄDRZEJSZA,

 30. chyba coś Ci padło na mózg że tak bredzisz

 31. To jest karygodne żeby dziadek 70 letni był dyrektorem szkoły.
  Przecież on nie potrafi się posługiwać komputerem.
  Zero honoru to ma być przykład dla młodzieży.

 32. Chmiel też nie potrafi obsługiwać komputera i GPS nie chce bo ma pajaców do obsługi 🙂

 33. Ty umiesz!!!

 34. Ty na prezesa od razu

 35. Chmiel synowi wcisł mapę a końputra to uuuu burak.

 36. Ja będąc prezesem to wpierw bym pociotków poustawiał żeby ludzi nie gnoili Chmielowi skorumpowanymi sądami, deprawatorami Prezesami nie udupiali swych ofiar itd

 37. Zróbcie Krasonia odpowiedzialnym za kontrole ARIONU. Pracował w milicji to może da radę.

 38. Krasoń , co on umie mówią w Turobinie ,że trzymał mocno pałę jak był w ZOMO,a w Biłgoraju to najciężej mu było dojeżdżać z Turobina do Biłgoraja,

 39. A zróbcie ,żeby Sobótka pilnował Krasonia a Sobotkę , żeby pilnował Krasoń,a za to wszystko żeby odpowiadał Tokarski , bo przestał być odpowiedzialny za cokolwiek,mniej więcej taką odpowiedzialność mają radni wobec wyborców z okręgu turobin,goraj.

 40. ale przynajmniej cos się dzieje , porządkuje może , z nadzieja ,że na lepsze dni a gorzej jak niby Strozenic nie pilnują i nic nie robia tylko przekręty i układanki aby jak najdłużej siedzieć na stołku . zrobi wszystko ,żeby nie spaść i świnie tez podłoży a jak to nie On ..

 41. Tokarskiego nie powinni wybrać w 2014 roku ,to był błąd i strata czasu,przedłużenie hamowania o 2 lata ,posiedział i było dobrze ale nie dla nas,aż w końcu Sobótka już nie był w stanie nic zrobić.

 42. Sobótka ma tyle honoru co Tokarski już dawno powinien odejść,a trzyma się jak rzep

  psiego ogona.Wielki działacz miernota powiatowa.

 43. pan Paterak.PSL był 16.lat wójtem gm.Obsza i co rozwoj na poziomie 000000 widac po drogach chodnikach itd itd…PSL.

 44. 16 ? To nie ponad 20? ¿
  Ile ja kaw przy czytaniu wpisów o Nim wypiłem. Wróć człecze aż chciało by się zakrzyknąć .

 45. coś Ci się pomyliło bo nie 16 a 20 lat drogi i chodniki pozostały i są do sprawdzenia porobił drogi asfaltowe na wszystkie kolonie w gminie a w Zamchu to położył asfalt na drogach poza stodołami

 46. dwadziescia lat !!!!.drogi na kolonie…chodniki, gdzie ….. 200,300metrow .rozejrzyj się po za teren gminy czy powiatu na inne woj 2O LAT!!!!

 47. Coś Paterak kiepsko widziany za te 20 lat wójtowania,niezłe kłody kładli i Placek i ten Wróbel to niezły elemelek-pustostan,Tokarski z PSL wystawił Wróbla jak kontrkandydata dla Pateraka na wójta w Obszy,Wróbel i Paterak w PSL i intryga Tokarskiego przeszkodziła Paterakowi i Placek wygrał,teraz wreszcie los się odegrał i Tokarski wyszedł na zero , a Paterak starostą,pewnie to Plackowi i jego watasze to nie pasi,ten dwunożnik Tokarski dochrapał się tego , na co zasłużył,niech porzeczkuje i zajmie się należycie rodziną.Nic dobrego w tym powiecie nie zrobił,

 48. To Paterak chociaż coś zdziałał,a Tokarski to nic nie budował od nowa ,nie rozbierał tylko manipulował,nie był wójtem i już nie będzie ,starostą to się nazywał przez kilkanaście lat,chociaż nim nie był,Piskorski w Różańcu jak WF-ista na leciu szkoły to witał go jaki Starostę Biłgorajskiego,a wtedy był Onyszkiewicz,a Tokarski był członkiem zarządu powiatu,póżniej Piskorski pokazał mu co potrafi,zresztą ,obaj byli siebie warci,

Zostaw komentarz

Redakcja "NOWa Gazeta Biłgorajska" NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZAMIESZCZONE KOMENTARZE!